Farkındalık Projeleri

Dünya Cerebral Palsy Günü

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ile beraber 60’dan fazla ülkeden sivil toplum kuruluşlarının üye olduğu Dünya Cerebral Palsy İnisiyatifi, her yıl 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü’nde toplumsal farkındalık, insan hakları, medikal tedavi, yaşam kalitesi, eğitim, fayda gibi alanlarda projeler yürütülmesini destekliyor.

2016 yılında “Sosyal Değişim Hareketi” sloganı ile Cerebral Palsy farkındalığı yaratma görevi verilen ülkeler, 2017 yılında da bu hedefe yönelik projelerini sürdürdü. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Dünya Cerebral Palsy Gününe dikkat çekmek, topluma Cerebral Palsy’nin ne denli zor bir engellilik durumu olduğunu anlatmak ve bireylerin empati kurarak farkında olmalarını sağlamak amacıyla 2 yıldır sosyal medyada Meydan Okuma Kampanyası yürütmektedir.

Cerebral Palsy’lilerin yapmakta zorlandığı konuşma ve hareket etme eyleminden yola çıkılarak kurgulanan kampanyada, katılımcıların sosyal medyada tekerleme söyleyerek veya zıplayarak paylaştıkları içeriklere 3 arkadaşını etiketleyerek meydan okuması istenmektedir.

Etkinlik Katılımları

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı kurumlarda, her düzeyden okullarda Vakfı ve Cerebral Palsy’yi anlatmakta, Vakfın çalışmaları ile ilgili bilgiler paylaşmaktadır.

Kurumunuzda veya okulunuzda Vakıf ile ilgili tanıtım faaliyetlerine yer vermek isterseniz iletisim@tscv.org.tr adresinden Kurumsal İletişim Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.