Özel Eğitim Gereksinimi Olan Öğrenciler için Yeni Bir Uzak Eğitim Portalı Tasarlıyoruz!

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Koç Holding girişimleriyle; Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin teknik ve Yapı Kredi Bankası’nın mali destekleriyle Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları olarak yürütmekte olduğumuz Digiable – Digitally Able Me projemizde son aşamaya geldik. 

Projemizdeki son gelişmeleri paylaşmak için 23 Haziran 2022 tarihinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Koç Holding yetkilileriyle bir aradaydık.Bilgi için tıklayınız. Toplantımız esnasında, projemizin sürdürülebilirliği hususunda yapabileceğimiz ileri dönem iş birliklerini tartışma fırsatı bulduk. 

Yaklaşık 2 sene önce Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Koç Holding iş birliğinde düzenlenen ve Sivil Toplum Örgütlerinin Covid-19 Pandemisi karşısında dijital ortamlara daha hızlı adapte olmasını hedefleyen Boost Programına katılımımızla başlayan dijitalleşme serüvenimiz, özel eğitim gereksinimi olan öğrencilere yönelik tasarladığımız uzaktan eğitim portalımızla bir ürün haline dönüşüyor. Digiable Uzaktan Eğitim Portalımızın Eylül 2022’de kullanıcıların erişimine açılmasını hedefliyoruz.