CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ

Vakıf olarak Cerebral Palsy’li çocukların kaynaştırma yolu ile eğitimine devam edebilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.

16 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’nun düzenlediği Özel Eğitim İstişare Toplantısı’na Genel Direktörümüz Nigar Evgin katıldı.

Özel eğitim alanındaki sorunların masaya yatırıldığı toplantıda Evgin, Cerebral Palsy hakkında bilgi vererek çocuklarımızın ve ailelerimizin yaşadığı sorunlara değindi. Toplantı sonrasında geniş bir rapor Kurulun Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Yavuz Atar’a sunuldu.

Üyesi olduğumuz Türkiye Özel Okullar Derneği’nin 12 Ocak’ta düzenlediği “2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, Özel Okullar Çalıştayı”na katılım sağladık. Çalıştayda özel okullar ile resmi okulların arasındaki sosyal dayanışmayı artırmaya yönelik öneriler geliştirildi. Rapor Genel Direktörümüz Nigar Evgin tarafından sunuldu.

Türkiye Özel Okullar Derneği özel gereksinimli çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak üzere bünyesinde “Özel Eğitim Komisyonu” kurdu. 10 farklı özel okul yöneticilerinin görev aldığı Komisyona Genel Direktörümüz Nigar Evgin Başkan olarak seçildi. Komisyon çalışmalarını eğitim kurumlarında farkındalık yaratamaya, sosyal kabule ve öğretmenlerimizin kapasitesini geliştirmeye odakladı.