VODAFONE 40. İSTANBUL MARATONUNA KATILARAK ENGELLİ OLMA RİSKİ TAŞIYAN 63 BEBEĞİN HAYATINA UMUT OLDUK

Vodafone 40. İstanbul Maratonuna “Bir Adımla Büyüsün” projesi ile katılarak, 195 koşucumuzun desteğiyle 152 bin TL bağış topladık. Engelli olma riski taşıyan 63 bebeğin hayatına umut olduk!

Toplanan bağışlarla engelli olma riski taşıyan bebeklerin ‘Erken Müdahale Programı’ndan 3 ay boyunca ücretsiz olarak faydalanması sağlanacak.

Dünyada 17 milyon kişide görülen Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, sırası ve sonrasında meydana gelebilecek, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellik durumu olarak karşımıza çıkıyor. Hasar görmüş beyne erken müdahale ve hayat boyu rehabilitasyon uygulaması ile bebeklerde olumlu gelişmeler sağlanıyor.

Hareket bozukluğu ile birlikte görme, işitme, algılama sorunları ve epilepsi gibi farklı durumların da eşlik edebildiği Cerebral Palsy’li her 4 çocuktan 1’i konuşamıyor, 3 çocuktan 1’i yürüyemiyor, 2 çocuktan 1’i zihinsel engelli, 4 çocuktan 1’inin epilepsisi bulunuyor. Ömür boyu bakım gerektiren Cerebral Palsy’li çocuklar için erken tanı son derece büyük önem taşıyor.