Paylaş          

Metin Sabancı Okulları

Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları bünyesinde okul öncesi ve ilkokul düzeyinde eğitim sunan Hafif Düzey Zihinsel Engelliler İlkokulu ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi (Okulu) bulunmaktadır. Bu okullarımızda, Cerebral Palsy tanısı almış çocuklar, hafif, orta ve ağır düzey zihinsel engelli tanısı olan çocuklar ve birden fazla engeli olan çocuklar eğitim alabilir.

Okulumuz’da özel gereksinimli çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan müfredat ile beraber, sınıf öğretmeni ve Okulumuzdaki uzman kadronun birlikte hazırladığı Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı uygulanmaktadır. Ayrıca müzik, resim atölyesi, konuşma terapisi ve duyu bütünleme çalışmaları yapılmaktadır. Fizyoterapi çalışmaları, eğitim programının içine dâhil edilmiştir. Altışar kişilik sınıflarda, sınıf öğretmeni, asisstan öğretmen ve bakıcı personelin desteği ile eğitimin kusursuz olarak sürdürülebilmesi için çalışmalar yürütülmektedir. Okulumuzda, eğitimin üçüncü ve önemli parçası ailedir. Aileyle tespit edilen çalışma programları dâhilinde eğitim dönemi süresince çalışmalar; okul yönetimi, öğrenci, öğretmen ve aile işbirliği ile yürütülür.

Metin Sabancı Okulları’nda teknoloji destekli eğitim uygulamaları bulunmaktadır. Bu kapsamda tablet uygulamaları ile özel eğitim ve fizyoterapi çalışmaları desteklenmektedir.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları’nda eğitim – öğretim gören öğrencilerine belli oranlarda burs imkanı da sağlamaktadır.

Özel gereksinimli çocukları sosyal hayata kazandırmak idealinden hareketle onların hayatında fark yaratmak amacıyla kurulan okulumuz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


HIZLI ULAŞ