Paylaş          

Başvuru

Vakfımız çatısı altında faaliyet gösteren Aile Danışma Merkezi, Metin Sabancı Okulları ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yapılacak başvurular hakkında bilgiler aşağıdaki gibidir:

Aile Danışma Merkezi

Bebeklik döneminden, yaşlılığa kadar yer yaştan birey TSÇV Özel Aile Danışma Merkezi hizmetlerinden yararlanabilir. Çalışma alanlarımız:

 

  • Psikolojik Danışmanlık
  • Anne Baba Danışmanlığı
  • 0 - 6 Yaş Gelişim Takibi
  • Ergen Danışmanlığı
  • Yetişkin Danışmanlığı
  • Aile ve Çift Terapisi
  • Özel Eğitim Danışmanlığı (Gelişim problemleri, otizm, asperger sendromu, dikkat eksikliği vb.)

0 850 220 07 71-72 numaralı telefonlardan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Özel Metin Sabancı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Rehberlik ve Araştırma Merkezileri'nden özel eğitim ve değerlendirme kurulu raporu (R.A.M raporu) almış engelli bireylere kontenjan dâhilinde hizmet veren Merkezimizden aynı zamanda ücretli olarak faydalanabilirsiniz. Merkezimizde sunulan hizmetlerden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için 0 850 220 07 71-72 numaralı telefonlardan randevu alabilirsiniz. Başvurular, eğitim kontenjanı ve eğitim programının uygunluğu dâhilinde değerlendirilecektir.

Özel Metin Sabancı Okulları

Cerebral Palsy’li, hafif, orta, ağır düzey zihinsel engeli olan çocuklarımıza okul öncesi ve ilkokul düzeyinde özel eğitim hizmeti veren Özel Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları’na kayıt yaptırmak ve bilgi almak için Öğrenci İşleri Birimimiz ile 0 850 220 07 71-72 numaralı telefonlardan iletişime geçebilirsiniz. Okulumuzun eğitim hizmetinden yararlanmak için başvuruda bulunan aday öğrenci, Okulumuzun eğitim uzmanları tarafından değerlendirilir. Aday öğrencinin eğitsel, bedensel, psikolojik ve sosyal gelişim alanlarına yönelik değerlendirme sonuçları veli ile paylaşılır. Değerlendirme sonucunun Öğrenci İşleri Birimi’ne iletilmesinin ardından, ilgili birim veli ile görüşerek kayıt sürecini tamamlar. Okullarımız Milli Eğitim Bakanlığı özel öğretim kurumları statüsünde, ücretli hizmet veren eğitim kurumudur. Eğitim bedelinin tamamını karşılamakta zorluk çeken aileler, Vakfımız tarafından imkânlar dâhilinde öğrenim bursu sağlanmaktadır. Burs koşulları ile ilgili buradan bilgi alabilirsiniz.

Burs

Genel Bilgi

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın (TSÇV) maddi ve ayni yardımları kapsamında, Metin Sabancı Okulları’nın sunduğu örgün eğitim hizmetinden yararlanacak maddi yardıma ihtiyacı olan öğrencilere TSÇV-Öğrenim Bursu verilir.

TSÇV Öğrenim Bursu:

a) Metin Sabancı Okulları’nda kayıtlı, maddi yardıma ihtiyaç olan öğrencilerden başvuruda bulunanlardan Burs Komisyonu’nca uygun görülenlere öğrenim bedelinin bir kısmı karşılıksız burs olarak verilir.

b) Metin Sabancı Okulları için burs başvuruları bir öğretim yılı için yıllık olarak kabul edilir.

c) TSÇV Bursu verilecek öğrenciler Burs Komisyonu tarafından belirlenir ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulur. Yönetim Kurulu tarafından onaylanan burslar ilgili dönemde kullandırılır.

Burs fonundan faydalanmak isteyen ailelerimizin aşağıdaki linkteki Burs Başvuru Formu’nu doldurmaları ve Öğrenci İşleri Birimi ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Burs Kriterleri:

Burs başvurularında aşağıdaki kriterler aranır:

a) Öğrencinin sağlık raporuna göre ağır, orta veya hafif düzeyde zihinsel engelli olduğunun belgelenmiş olması ve Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından verilen okul yönlendirme raporun mevcut olması,

b) Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Bursların kontenjan, kapsam ve başvuru koşulları ve son başvuru tarihi Metin Sabancı Okulları içinde Öğrenci işleri Birimi tarafından duyurulur. Bu koşullara uyan öğrencilerin ilan edilen tarihlerde başvuru yapması gerekir.

Süresi içinde yapılmayan başvurular ancak bir sonraki başvuru döneminde yenilenerek dikkate alınabilir.

Bursun Kesilmesi:

Aşağıda belirtilen koşullardan bir veya birden fazlasının mevcudiyetinde öğrencinin bursu kesilir:

a) Metin Sabancı Okulları’ndan ayrılan veya kayıt donduran,

b) Metin Sabancı Okulları’nın çeşitli sebeplerle en az bir yarıyıl ve daha fazla süre ile öğretime/hizmete kapalı tutulması halinde, bu süreler içinde hizmet alamayan,

c) Burs alan öğrenciden kaynaklanan herhangi bir sebepten dolayı Metin Sabancı Okulları’nda öğretime geçerli olmayan bir nedenle art arda iki hafta ara veren,

d) Burs almaktan vazgeçen,

e) Burs yönergesine uygun davranmayan ve gerçeğe aykırı beyanda bulunan,
f) Ekonomik durumunun düzeldiğini belirten veya TSÇV tarafından tespit edilen.

Burs Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

HIZLI ULAŞ